İstanbul Kürtaj Merkezi

İstanbul kürtaj merkez kliniklerinde sizler için en uygun olan kliniği bulmanız mümkündür. Kürtaj işlemini büyük bir titizlik ile yapan klinik ve hastaneler bulunmaktadır. Ayrıca kürtaj kadınlar için son derece önem arz eden bir durum olduğu için İstanbul kürtaj merkez yerlerinde en uygun kürtaj tercih etmek size kalmıştır.

Kürtaj yaptırmaya karar verdiyseniz ilk olarak çevredeki bütün kürtaj merkezlerini tek tek araştırmamız gerekir. Araştırmaları tamamladıktan sonra kafanızda belirlediğiniz kürtaj merkezleri ile görüşmeler sağlamalısınız. İstanbul kürtaj merkez doktorlarını da özellikle incelemenizde fayda vardır. Seçimlerinizi yaparken hem kürtaj yaptıracağınız merkezini hem de doktorum en iyi olanların seçmelisiniz. Tabii ki bu kadar titiz bir şekilde davranmanızın getirisi de kürtaj sonrasında oluşabilecek herhangi bir komplikasyona karşı önlem almamızı sağlamaktır. İstanbul kürtaj merkez yerlerinde görüşmelerimiz ve muayenelerinizi sağladıktan sonra sizlere uygun bir teşhis konur.

Kürtaj Çeşitleri

Nasıl bir kürtaj uygulayacağı doktor tarafından size bildirilir. Bu doğrultuda uygun kürtaj günü sizlere verilir. Bunun ardından kürtaj gününüzde isteğe bağlı olarak lokal anestezi veya genel anestezi uygulaması yapılır. Lokal anestezi genel anesteziye göre kürtaj işleminde daha çok tercih edilir. Aynı zamanda teknolojinin de gelişmesi ile birlikte vakumlu anestezi uygulaması da gelişmiştir. 10 haftalığa kadar olan gebeliklerde vakumlu kürtaj uygulaması yapılır. 10 haftadır geçen gebeliklerde ise kürtaj işlemi daha nadir yapılır. Bunun sebebi ise 10 haftalığı geçen gebeliklerde ancak anne sağlığını tehdit eden bir durum veya bebeğin dünyaya gelmesinde bir engelin olması durumlarında yapılır.

Bunun dışında yapılmaması ise en büyük nedeni ise kürtaj işlemi sırasında bebeğin büyük olduğu için komplikasyonların gelişmesidir. Bu yüzden İstanbul kürtaj merkez yerlerinde en rahat kürtajın yapıldığı haftalar gebeliğin 5 ve 6 haftalarıdır. Aynı zamanda daha önce bu merkezlerde kürtaj olmuş kadınlardan gittikleri doktor ve hastane hakkında yorum ve görüşlerini de almanızda fayda vardır. Bu şekilde belki de en iyi hastanede en iyi doktora kürtaj yaptırabilirsiniz. Kürtaj sonrasında oluşabilecek olumsuz etkileri de minimuma indirilmiş olursunuz.