İstanbul Kürtaj Yapan Hastaneler

Kürtaj kadınların çocuk aldırmak, bebeğin düşmesi sonrası rahmin temizlenmesi, rahimdeki tümör ve benzeri durumlarda yapılan cerrahi müdahalelere kürtaj denir. Bu yüzden kürtaj kadınlar için önemli bir olaydır. O yüzden tekrar olmaya karar verdiğinizde ilk olarak İstanbul kürtaj yapan hastaneler içerisinde araştırma yapmanız gerekir.

Kürtaj İçin Devlet Hastanesi Mi Özel Hastane Mi

Kürtaj işlemi İstanbul’da devlet hastanelerinde ücretsiz bir şekilde yapılmaktadır. Fakat ücretsiz bir şekilde yapılması için anne sağlığında veya bebeğin sağlığında Hayati bir riskin olması gerekir. Bunun dışında sizlerin isteğine göre bir kürtaj işlemi gerçekleştirmezler. Bu yüzden kadınların birçoğu özel muayene ve klinikleri tercih ederler. Bu klinikleri ise belli bir ücret karşılığında sizlere kürtaj yapar. Tabii ki hem devlet hastanelerinde hem de özel hastanelerde kürtaj yapılabilmesi için özel şartların sağlanması gerekir. Bu şartlar ilk olarak gebelik için kürtaj yapılacaksa 10 haftalığı geçmemiş olması gerekir. 10 haftalığı geçen gebeliklerde ise genellikle annenin sağlığını tehdit eden bir durum olduğunda ve bebek dünyaya geldiğinde bir engelli bulunması gibi durumlarda yapılır. 10 haftalık geçen bu gebeliklerde kürtaj yaptırmak tabii ki oldukça risklidir. Özellikle kürtaj işleminde vakumlu kürtaj uygulaması 10 haftalığı geçen gebeliklerde yapılamaz. Bunun yerine kazıma şekilde kürtaj işlemi yapılır. Bu olay oldukça risklidir ve kürtaj sonrasında beklenmedik komplikasyonlar gerçekleşebilir. Bu yüzden en uygun gebelik için kürtaj süresi 5-6 haftalık gebeliklerdir.

On sekiz yaşını doldurmamış olan bireylerde ise sadece anne ve babasının izni dâhilinde kürtaj işlemi yapılır. 18 yaşını dolduranlar ise istedikleri gibi evli veya bekâr olmaları farketmeksizin kürtaj yaptırabilirler. İstanbul kürtaj yapan hastaneler genellikle kürtaj öncesi gebeliğin kesin olarak olup olmadığını tespit edip gebeliğin nerede olduğuna bakarlar. Bunu yapmalarında ki sebep ise bazı kadınlarda dış gebelik oluşmasıdır. Bu yüzden bunun dışındaki şartları sağlıyor sanız İstanbul kürtaj yapan hastanelerde rahatlıkla kürtaj işleminizi yaptırabilirsiniz. İstanbul kürtaj yapan hastaneler arasında en iyilerini seçmenizde kürtaj sonrasındaki riskleri en aza indirmemiz açısından. Önemlidir. Bu yüzden özellikle kürtaj işlemini hafife almamalı detaylı araştırmalar yapmalı ve acele etmemelisiniz. Tabii ki bu acele etmemeniz gebelik için 10 haftayı geçmemelidir.