İstanbul Kürtaj Yeri

Kürtaj işlemi kadınların gebeliklerini sonlandırmaya kürtaj veya rahimle ilgili olan sorunlarda tedavi uygulanması için yapılan cerrahi müdahalelerin hepsine kürtaj denir. Bu yüzden İstanbul kürtaj yapan yerler genellikle bu işlemi cerrahi işlem olarak adlandırır. Kürtaj yaptırmak için İstanbul’daki kürtaj yapan yerlere başvurduğunuzda kesin olarak gebelik sonlandırma işlemi yaptıracaksınız ilk olarak gebeliğinizin kaç haftalık olduğunu veya kesin gibi olup olmadığınız bilerek kürtaj kliniğine başvurmalısınız. İlk olarak kürtaj için gittiğiniz hastanede sizlere bazı testler uygulanır.

Eğer kürtaja uygunsanız sizi kürtaj için alırlar. Kürtaj işlemi cerrahi bir müdahale olsa da yaklaşık 10 dakika sürmektedir. Fakat dışarıdan göründüğü kadar basit bir işlem değildir. Süresi az olsa da gereken işlemler uygulanmadığı takdirde veya bilinçsiz davranıldığında daha büyük sonuçlar doğurabilir. Bu yüzden İstanbul kürtaj yapan yerler arasında seçim yaparken özellikle kürtaj yapılan yerin steril olmasına dikkat etmelisiniz. Bu gibi alacağız küçük önlemleriyle kürtaj sonrasında oluşacak komplikasyonlara karşı önlem almış olursunuz.

Kürtaj Hakkında Tavsiye Almak

Kürtaj için İstanbul kürtaj yapan yerler arasında en iyilerini tercih ettiğiniz takdirde kürtaj sonrasında herhangi bir etki olmadan yaklaşık 20 dakika sonra normal hayatınıza devam edebilirsiniz. Kürtaj işlemi rahimde farklı durumlara karşı da yapılmaktadır. Bu gibi durumlarda kürtaj işleminde çok dikkatli olunmalıdır. Aksi takdirde rahim delinmesi veya kanamanın açılması gibi durumlarda daha kötü durumlar meydana gelebilir. Bu yüzden daha önce kürtaj olan kişilerden kürtaj hakkındaki yorumlarını ve tavsiyelerini alabilirsiniz. Bu sayede kürtaj için daha uygun fiyatlara en iyi doktorlara kürtaj yaptırabilirsiniz. Kürtaj yaparken doktorunuzun size en uygun olan anestezi şeklinde seçmektedir. Bu anestezi şekillerinden lokal anestezi ve genel anestezi olmak üzere ikiye ayrılır. Aynı zamanda teknolojinin gelişmesi ile birlikte kürtajda artık vakumlu kürtaj yöntemi uygulanmaktadır. Tabii ki vakumlu kürtaj yöntemi gebeliğin 5 ve 6 haftalarında en etkili olanıdır. Diğer türlü kürtajlar da ise daha farklı cerrahi işlemler uygulanmaktadır. Sizler de kendinize göre en uygun olan kürtaj yöntemini ve kürtaj yaptıracağınız hastane ile birlikte doktorunuzu seçebilirsiniz.