İstanbul Kürtaj Hizmeti

İstanbul’da yaşayan kadınlar için kürtaj yaptırmak istiyorsanız veya İstanbul dışından İstanbul’ a kürtaj için geliyorsanız kürtaj hakkında detaylı bilgi edinmeniz gerekir. Özellikle devlet hastanelerine gidecekseniz kürtajın sizin sağlığınıza gerçekten zarar verecek hayatı bir durum olup olmadığını düşünmelisiniz. Bunun dışında hayati bir tehlikeniz yoksa istenmeyen gebeliklerin sonlandırılması gibi durumlarda özel klinik ve muayeneleri tercih etmelisiniz. Tabii ki bu muayene ve kliniklerde sizlerden belli ücretler talep eder. Özellikle gebeliklerin sonlandırılmasında gebeliğin kaçıncı haftalarda olduğuna bakılır. 10 haftalık geçen gebeliklerde genellikle ilaç tedavisi kullanılır. İlaç tedavisinin yeterli olmadığı durumlarda hayatı riskler varsa kürtaj işlemi yapılır. İstanbul kürtaj merkezleri özellikle kadınların gebeliklerinin kesin olup olmadığına bakarlar.

Bunu yapmaları da ki sebep ise bazı kadınlarda dış gebelik denen olayın olmasıdır. Bazı kadınlarda kürtaj öncesinde rahim ağzı genişletme işlemi uygulanır. Tabii ki iyi hastanede ve doktora kürtaj işlemi yaptırmazsanız kürtaj sonrasında istenmedik sonuçları ortaya çıkabilir. İstanbul kürtaj merkezlerinde kürtaj öncesinde lokal anestezi veya genel anestezi isteğinize göre uygulanır. Tabii ki isteğinizin yanında aynı zamanda bedensel olarak da hangisini kaldırabileceğiniz de önemlidir. Bu yüzden bu seçimi doktorunuza bırakmakta fayda vardır. Doktorunuz sizin için en uygun olanını seçecektir.

Kürtaj Muayenesi ve Testler

Bazı kürtaj merkezlerinde fiyatlandırma yaparken kürtaj fiyatı ile uygulanan muayene ve testlere ayrı fiyatlar uygular. Tabii ki bu durumun tam tersini uygulayan hepsine tek bir fiyat veren hastane veya klinik bulmanız da mümkündür. Sizlerde ayrıntılı araştırmalar yaparak en uygun fiyatlara iyi bir doktora kürtaj olmanız mümkündür. Çevrenizden veya İstanbul kürtaj yerlerinde kürtaj yaptıran kişiler tarafından görüşlerini veya tecrübelerini öğrenebilirsiniz. Bu sayede daha doğru kararlar vermeniz kolay olur. İstanbul kürtaj merkezlerinden en fazla 20 haftalığa kadar gebelik sonlandırma işlemi yapılmaktadır. Tabii ki 10 ile 20 hafta arasında ki gebeliklerin kürtaj eski çok ama çok büyüktür. Bu yüzden kürtaj olmaya karar verdiyseniz kararlarınızı erken almalısınız ve buna göre hareket etmelisiniz.