İstanbul Merkez Kürtaj

Kürtaj işlemi halk arasında çoğunlukla kadınların düşük yapmalarının ardından veya bebeklerini aldırmak istemelerinden kaynaklanan cerrahi işlemlere denir. Fakat bununla da sınırlı kalmayıp rahim içerisindeki bazı durumlarda tümörlerin temizlenmesi veya rahim duvarının kalınlığı gibi durumlarda kürtaj işlemi uygulanır. İstanbul’da yaşayanlar için veya İstanbul’ a kürtaj için gelenler için İstanbul merkez kürtaj kliniklerini veya hastanelerini tercih edebilirler. Bu yerlerde genellikle hastalara muayene ederler. Muayenelerinin ardından hastanın tanısı konulur. İstanbul kürtaj klinik veya hastanelerinde tanısı konan hastaların yanında bir de bebek aldırmak isteyenler için bebeğin kaç haftalık olduğu tespit edilir.

Genellikle 10 haftayı geçen gebeliklerde kürtaj olayı çok zor olmaktadır. Çünkü bek artık rahim duvarına tuttu olduğu için daha büyük haftalardaki gebeliklerde kazıma işlemi yapılır. Bu işlem ise hem daha zor hem de daha zahmetlidir. Fakat hayati riski olan kişiler için 10 haftalığı geçen gebeliklerde riskli olsa da İstanbul merkez kürtaj klinik ve hastanelerinde kürtaj işlemi yapılır. Sizler de özellikle kürtaj yaptıracağınız yeri iyi seçerseniz size yapılan her türlü tedavide kaliteli olur.

18 Yaşından Küçükler Kürtaj Olabilir Mi

Aynı zamanda kürtaj kimliklerinde 18 yaşına girmeyen kişilerde kürtaj işlemi uygulanmamaktadır. Fakat acil durumlarda veya anne babanın onayı durumunda 18 yaşından küçüklere de uygulanabilir. Aynı zamanda kürtaj yaptıracaksınız doktorları da kendi tercihinize göre seçmenizde önemlidir. Detaylı bir araştırma ile en iyi kürtaj uzmanına kürtaj işlemini yaptırabilirsiniz. İstanbul merkez kürtaj yerlerinde çalışan doktorların tam listesi ile ulaşmanız ve onların akademik kariyerlerini incelemenizde fayda vardır. Bugün mitlerde kürtaj uzmanları hastanemizi önemle seçmenizin en büyük sebebi ise kürtaj sonrasında oluşabilecek bütün riskleri minimuma indirmektir. Bu şekilde dikkatli olunmazsa kürtaj sonrasında basit bir işlem olarak görünse de daha büyük olumsuz sonuçlar ortaya çıkabilir. Örneğin işini düzgün ve özenli yapmaya yerde kürtaj olduğunuzda kürtaj sonrası kanama, rahim duvarının delinmesi gibi sonuçlar ortaya çıkabilir.